O aplikaci

Vážení a milí uživatelé,

Vítejte v novém sdíleném brněnském Kulturním kalendáři. Věříme, že Vám bude dobrým pomocníkem při plánování data a místa pro Vaše akce. V případě nejasností či připomínek pro jeho zlepšení nám neváhejte napsat na kontakt umístěný v zápatí stránky.

Kalendář umožňuje pořadatelům kulturních akcí získat přehled o připravovaných událostech na sledovaných místech ve městě Brně a ve zvoleném časovém období. Filtr lze zúžit dle vybraného typu pořadu nebo publika. V přehledu je barevně rozlišeno, zda se jedná o akci plánovanou (světlý odstín) anebo závaznou (tmavý odstín). Také lze rozeznat vlastní akce (červená) od akcí ostatních subjektů (modrá) a zrušených akcí (šedá).

Přihlášený uživatel má možnost do kalendáře vkládat vlastní události, prohlížet si události ostatních, vyhledávat všechny akce splňující konkrétní parametry a nechat si zasílat informace o změnách dle sledovaných parametrů na svůj email. K tomu stačí po zadání filtru využít tlačítko „uložit filtr“, které jej uloží pod záložky moje filtry a umožní jeho pojmenování či pozdější editaci.

 

Příklad: Sleduji v časovém rozsahu 11. 2. 2017 až 15. 5. 2017 Moravské náměstí. Pokud někdo přidá do sledovaného časového úseku pořad na Moravském náměstí, přijde mi o plánované akci e-mail a akce bude zároveň viditelná v kalendáři akcí. E-mail mi dorazí i v případě, že někdo tuto akci zruší nebo změní její stav.

 

Kalendář

V kalendáři jsou Vaše akce znázorněny červenou barvou, ostatní barvou modrou a zrušené barvou šedou. Pořady se světlým odstínem jsou zadány zatím předběžně a je možné, že se změní datum i místo, u tmavých by měly být tyto informace závazně potvrzeny. Podrobné informace o jednotlivých akcích lze získat kliknutím na jeho políčko pomocí odkazu “Detail“. Vlastní pořady můžete takto i editovat. Přidat novou akci můžete kliknutím do prázdného místa v kalendáři.

 

Vložit akci

Akce se vkládají pomocí formuláře, kde červenou hvězdičkou označené údaje jsou povinné a nelze bez jejich vyplnění akci uložit.

Typ akce a cílové publikum je nutno vybrat z nabízených tipů – jedná se o sledované body zájmu, proto v případě dalšího návrhu je třeba se poradit s administrátorem.

Místo konání se zadává pomocí našeptávače – začněte psát název místa konání a pod řádkem se Vám zobrazí místa obsahující zapsaná slova, stačí pak vybrat ze zúžené nabídky míst nebo dokončit název dle nabízeného cíle. V případě, že místo nenaleznete, je možné zapsat jej do řádku “Jiné“. Takové místo konání později administrátor přidá nebo po dohodě s Vámi vybere z nabízených míst.

 

Stav akce – plánovaná / závazná

Stav akce vyjadřuje, nakolik se bude pořad v daném místě a čase opravdu konat.

“Závazná“ – u závazné akce nelze měnit místo ani čas, při editaci lze upravit pouze popis a měnit či přidávat kontaktní osoby. K této akci je také možné přidat další termín, který bude již od začátku považován za závazný. Akci je možné zrušit, avšak záznam o akci zůstane pro ostatní uživatele viditelný v šedé barvě.

“Plánovaná“ – u plánované akce lze měnit vše včetně místa a data konání. Plánovanou akci lze smazat bez viditelného záznamu v kalendáři.

 

Můj profil

Profil uživatele lze v průběhu měnit a doplňovat. Můžete přidat více kontaktních osob a ty potom zvolit v rámci jednotlivých akcí. Za organizaci tak bude mít i více osob jeden přihlašovací účet.

 

Moje filtry

Filtry umožňují nejen zobrazit v kalendáři akcí zúžený přehled událostí, ale lze je i ukládat a jejich pomocí sledovat zvolený okruh a být informován zaslaným e-mailem o změnách ve sledovaném období. Uložené filtry lze editovat nebo smazat. Vytvářet lze neomezený počet filtrů.

 

Napište nám:

V případě, že uděláte chybu, např. se někde ukliknete, zadáte Závazná“ u pořadu, který má být ještě nezávazný, a upozorníte na to ihned nebo náhodně vyberete špatné opakování data a budete potřebovat poradit, případně zcela vymazat akci, kontaktujte administrátora – kalendar@ticbrno.cz